Cílem předmětu je představit studentům různé programové prostředky pro zpracování dat.

Cílem předmětu je demonstrovat způsoby implementace základních abstraktních datových typů, tj. zásobníku, fronty, seznamu, tabulky, prioritní fronty, stromů, grafů a dalších. Klíčovým nástrojem je koncept výpočetní složitosti, který bude podrobně formálně zaveden a diskutován ve všech praktických případech. Předmět je nadstavbou pro KIV/ADS, dává studentům vhled do způsobu jak jsou základní abstraktní datové typy běžně implementovány a jaké mají konkrétní implementace vliv na jejich vlastnosti.

Cílem předmětu je rozšířit u posluchačů znalosti návrhu, vývoje a administrace databází na platformě Oracle. Orientace v architektuře databázového systému Oracle, spouštěných procesů a návratových technologií. Schopnost aplikace vybraných bezpečnostních principů, transakčních mechanismů, práce s exekučním plánem při optimalizaci dotazu.
Dát studentům důkladné znalosti o prostředcích a metodách zpracování formálních jazyků a jejich využití při implrmentaci programovacích jazyků, editorů, příkazových interpretů apod. Seznámit studenty s formálními metodami konstruování software.
Cílem předmětu je naučit studenty, jak navrhovat, modelovat a analyzovat softwarové systémy s ohledem na jejich spolehlivost, výkonnost a dostupnost. V průběhu se seznámí se základní teorií simulací, s nástroji pro sledování běhu software a se způsoby zpracování a prezentace výsledků měření.
Cílem předmětu je představit studentům různé nástroje pro zpracování dat a naučit základy programování.
Cílem předmětu je naučit základní informace a technologie pro tvorbu "malých" webových aplikací, a to zejména formou praktické práce.
Cílem předmětu je seznámit studenty s fungováním počítačových sítí, jejich architekturou a bezpečností. Důraz je kladen na aplikovatelnost poznatků do praxe.
Cílem předmětu je získat základní přehled z oblasti informačních technologií. Naučit studenty ovládat základní nástroje aplikací kancelářského balíku.
Cílem předmětu je předat studentům pokročilé znalosti o moderních přístupech ke zpracování dat přirozeného jazyka. Studenti získají praktické dovednosti přinášející jim zásadní výhodu na trhu práce i teoretické znalosti vhodné pro zahájení jejich vědecké kariéry.
Cílem předmětu je objasnit význam abstraktních datových typů (ADT), seznámit studenty s nejpoužívanějšími ADT a jejich vlastnostmi, tedy především s jejich rozhraním, přehledově pak s jejich výkonností ve smyslu očekávatelné rychlosti vykonání jednotlivých operací. Probrané ADT zahrnují zejména fronty, zásobníky, seznamy, tabulky, grafy a stromy. Dalším cílem je demonstrovat studentům možnosti použití ADT pro řešení běžných programátorských úloh s použitím existující implementace ADT.