Kurzy Katedry teoretické elektrotechniky 

Představit základy algoritmizace a návrhu aplikací. Obeznámit se zásadami strukturovaného a objektového programování. Seznámit se základními datovými typy, zobrazením dat v počítači, výrazy, řídícími strukturami. Orientovat se v datových strukturách, jejich implementaci a převádět algoritmy do programovacího jazyka. Vybavit studenty kompetencemi pro samostatnou tvorbu jednoduchých programů se zaměřením na oblast elektrotechniky.
Studenti se seznámí se základními zákony elektromagnetického pole vyjádřenými-Maxwellovými rovnicemi v integrálním a diferenciálním tvaru, naučí se řešit okrajové úlohy pro potenciály a používat profesionální programy. Nedílnou součástí je pochopení jevů v nestacionárním elektromagnetickém poli, zejména fyzikální podstatu skinefektu a šíření elektromagnetických vln.
V návaznosti na předmět UE prohloubit znalosti dalších důležitých partií z Teorie elektrických obvodů, zejména obvody se vzájemnými indukčnostmi, obvody s neharmonickými zdroji ? jejich analýza a výpočet výkonů. Získat základní znalosti z teorie dvojbranů, seznámit se s frekvenčními charakteristikami a s návrhem jednodušších pasivních filtrů. Závěrečná část je věnována výkladu fyzikální podstaty přechodných jevů v obvodech 1. řádu a metodám pro jejich analýzu.
Úvod do teorie obvodů - základní zákony a principy, stejnosměrné obvody, metody pro úplnou a částečnou analýzu obvodů, symbolicko-komplexní metoda analýzy obvodů v harmonickém ustáleném stavu, výkony, trojfázové obvody.

Seznámit se základy modelování v systémech MATLAB a Simulink. Pochopit možnosti použití výpočetních systémů pro další studium i praxi. Převádět algoritmy do programovacího jazyka. Provádět technické výpočty, vizualizovat výsledky výpočtů, zpracovávat výsledky měření, vytvářet grafy. Obeznámit se se simulaci elektrických obvodů a elektromagnetických polí.

Seznámit studenty s aplikací teorie elektromagnetického pole a teorie obvodů v nízkofrekvenční oblasti.