Obsah kurzu vychází z poznatků sociální a aplikované psychologie a slouží jako názorný podklad pro pochopení sociálního chování člověka. Detailně analyzuje strukturu komunikačního procesu, nastiňuje vztah mezi komunikací a potřebami, předkládá
zásady správné verbální komunikace a význam neverbálních aspektů v dorozumívání. Zabývá se předpoklady účinné komunikace v akademickém prostředí. Na základě případových studií analýzy transakcí, rogersovského a asertivního přístupu, neurolingvistického programování a dalších komunikačních teorií objasňuje principy účinné komunikace se studenty, s kolegy i ve vztahu k poziční hierarchii.
Termín: 29. 5. – 12. 6. 2012

Tento kurz objasňuje rozdíl mezi laickým a psychologickým chápáním osobnosti a detailně se zabývá její strukturou. Poukazuje na náročnost výkonu profese vedoucího pracovníka vyplývající z její rolové četnosti. U každé dílčí oblasti jsou specifikovány klíčové požadavky na osobnost vedoucího pracovníka doplněné o možnost využití psychodiagnostických nástrojů. Účastníci si v průběhu kurzu mohou změřit úroveň aspirace, motivační potřeby, zaměření inteligence, strukturu temperamentu, úroveň a kvalitu volních vlastností, klíčové sociálně-psychologické vlastnosti osobnosti, převažující styl řešení konfliktů, pozice nejbližšího pracovního kolektivu, aktuální hladinu stresové zátěže, kompetenční zdroje pracovních problémů a další.

Termín: 15. 5. – 29. 5. 2012