Předmět navazuje na znalosti stavby lidského těla, popisuje fyziologické funkce jednotlivých vnitřních systémů.
Předmět se zabývá mechanikou a biomechanikou pohybového systému lidského těla. Zabývá se tělem jako tělesem. Popisuje podstatu normálního a patologického pohybu, jeho typů, posturálních funkcí, volních a automatických pohybů. Přihlíží k běžným činnostem, lokomoci a manuálním činnostem a jejich poruchám.
Předmět je koncipován jako teoreticko-praktický. Seznamuje s fyziologií jednotlivých orgánových systémů a organismu jako celku. Předpokládá aplikaci jeho znalostí do ostatních odborných předmětů a do praxe všeobecné sestry.
Předmět je koncipován jako teoreticko-praktický. Seznamuje s fyziologií jednotlivých orgánových systémů a organismu jako celku. Předpokládá aplikaci jeho znalostí do ostatních odborných předmětů a do praxe všeobecné sestry.
Předmět popisuje základní fyziologické funkce jednotlivých vnitřních systémů lidského těla.
Uvést studenty do problematiky fyziologie člověka. Představit studentům fyziologii jednotlivých orgánových soustav s následnou aplikací fyziologických zákonitostí v rámci pohybových a sportovních aktivit.
Předmět svým obsahem navazuje na poznatky získané v anatomii. Seznamuje posluchače s fyziologií jednotlivých orgánových systémů a organismu jako celku.
Předmět je koncipován jako teoreticko-praktický. Seznamuje s fyziologií jednotlivých orgánových systémů a organismu jako celku. Předpokládá aplikaci jeho znalostí do ostatních odborných předmětů a do praxe porodní asistentky.
Základním předpokladem k tomuto předmětu je znalost systematické anatomie týkající se kostí, kloubů, svalů, inervace a cévního zásobení horní a dolní končetiny. Předmět se následně soustředí na uvědomění si vzájemných vztahů anatomických struktur v jednotlivých krajinách a prostorech horní a dolní končetiny.
Vyučovaný předmět předkládá přehled obecné, speciální a topografické anatomie člověka pro potřeby zdravotního technika. Na základě anatomické stavby jednotlivých systémů těla nastiňuje základní fyziologické funkce daných orgánových soustav.
Cílem předmětu je seznámit studenty se stavbou lidského těla jako celku, zejména s orgány malé a velké pánve, pánevních rozměrů a prostor pánevních,se stavbou jednotlivých systémů lidského těla, zejména vnitřních orgánů a kardiovaskulárního systému.
Cílem výuky je osvojení si znalostí o jednotlivých anatomických systémech jako celku.
Uvést studenty do problematiky anatomie člověka. Představit studentům anatomii buněk, tkání a jednotlivých orgánových soustav se zaměřením na soustavu pohybovou a nervovou.
Seznámit studenty se základními principy a postupy léčebné aplikace klasické masáže a ošetřením jizvy.
Předmět anatomie systematicky probírá jednotlivé struktury a systémy lidského těla tak, aby student v konečném důsledku chápal jejich vzájemnou provázanost a výslednou funkčnost.
Rozšířit znalosti studenta o možnosti využívání přístrojového vybavení, a to jak v diagnostice, tak i v následné terapii.