The goals of the course are:

  • to enable students to look upon the English language from the point of view of its historical development;
  • to provide general characteristics of relevant changes in the individual linguistic areas, mainly in phonology, grammar and vocabulary (internal history of English), with reference to the changes in the social, economic and cultural development of the society which either directly or indirectly influenced the development of its language (external history of English);
  • to draw students’ attention to the changes of the language caused by the influence of other foreign languages (Greek, Latin, French, Scandinavian) on phonology, grammar and vocabulary;
  • to outline the typical features of individual stages in the development of the language, i. e. Old English, Middle English, Early Modern English and Present Day English.

 

At the end of the course, students should be able to:

  • reproduce information about the form of the language in the individual stages of its development;
  • describe the consequences of the influence of foreign languages upon English in a particular period of its development;
  • comprehend certain regularities in the development of English, the contemporary status of English including some tendencies in its further development by applying the two-fold viewpoint: linguistic and social-historical.

Cílem předmětu je představit studentům principy výuky produktivních dovedností (mluvení, psaní) a ukázat principy integrace všech jazykových dovedností v hodinách anglického jazyka na 2. st. ZŠ. Studenti se seznámí se zásadami diferenciace výuky ve vztahu k potřebám žáků a to jak z hlediska jazykového tak i osobnostních faktorů. Seznámí se s technikami a strategiemi podmiňujícími motivaci a autonomii žáků. Důraz je kladen na výuku zaměřenou na žáka a jeho aktivní zapojení. Studenti adekvátně argumentují o vhodnosti a nevhodnosti různých metod a technik práce a prohlubují svojí schopnost aplikovat teoretické poznatky při tvorbě příprav a materiálů pro výuku anglického jazyka.

Studenti si prohloubí schopnost používat komplexnější jazykové prostředky v psané a mluvené formě a uvědomění důležitosti správného užití jazyka.
- Na základě funkčního popisu syntaktických vztahů AJ seznámit studenty se základními rysy větné stavby anglické věty jednoduché a souvětí; - umožnit studentům pochopit vzájemný vztah syntaktických a morfologických rysů jednotlivých slovních druhů AJ; - vést studenty k vnímání jazyka jako funkčního celku, skládajícího se z úzce spolu souvisejících a vzájemně se ovlivňujících prvků, vytvářejících jednotný systém.
Studenti si prohloubí schopnost používat komplexnější jazykové prostředky v psané a mluvené formě a uvědomění důležitosti správného užití jazyka.
Cílem předmětu je rozvinout schopnost aktivně používat anglický jazyk v oblasti psaní, čtení, poslechu a mluvení na úrovni směřující k C1. Předmět navazuje na Praktický jazyk 1 a pokračuje v rozvoji jazykových dovedností úzce spojených s akademickým prostředím a schopnosti v takovém prostřední úspěšně komunikovat.
Cílem kurzu je seznámit studenty se základními aspekty lingvistických studií a vytvořit znalostní základ pro navazující předměty jednotlivých lingvistických disciplin i dalších oblastí anglistiky.
Seznámit studenty s obsahem pojmů sociolingvistika a jazyková kultura. Přinéstí různé pohledy na tyto vědní disciplíny, vymezit úkoly a cíle sociolingvistiky v dnešní společnosti.