Uvést studenty do problematiky techniky a metodiky základního bruslení a základů ledního hokeje, krasobruslení a rychlobruslení. Upozornit na bezpečnostní zásady a úrazovou zábranu při pohybu na ledové ploše. Představit vhodné formy organizace při kolektivní výuce bruslení a ledního hokeje a prostředky k zvládnutí základních bruslařských návyků a herních činností jednotlivce. Seznámit studenty s historií bruslení, ledního hokeje, kraso- a rychlobruslení, s odbornou terminologií, metodikou nácviku a pravidly jednotlivých sportovních disciplín.
Představit studentům vědomostní základy teorie a didaktiky florbalu a volejbalu, jejich pravidel a uvést na elementární úrovni do praktického nácviku a zdokonalování individuálních a skupinových herních činností. Student používá základní vědomosti a herní dovednosti z florbalu a volejbalu, posoudí jejich úroveň osvojení a aplikuje v praxi.
Cílem předmětu je vybavit studenty celého spektra učitelských oborů (s výjimkou studentů oborové tělesné výchovy) základními znalostmi a dovednostmi souvisejícími s tělovýchovnými aktivitami na základních a středních školách. Předmět je zaměřen na tyto oblasti: pěší turistika, vodní turistika, cykloturistika, základy outdoorových aktivit, sport a pobyt v přírodě, základy sportovního lezení, in-line bruslení, zimní turistika, sjezdové lyžování a snowboarding. Předmět se zaměřuje na problematiku právních aspektů mimorozvrhových školních akcí se sportovním zaměřením, na základní bezpečnostní aspekty mimorozvrhových školních akcí se sportovním zaměřením, na základní organizační a didaktické zásady mimorozvrhových školních akcí se sportovním zaměřením.
Uvést studenty do problematiky moderních pohybových forem. Seznámit studenty se zdravotními a fyziologickými aspekty jednotlivých druhů cvičení.
Představit studentům vědomostní základy teorie a didaktiky basketbalu, fotbalu,florbalu a volejbalu, jejich pravidel a uvést na elementární úrovni do praktického nácviku a zdokonalování individuálních a skupinových herních činností. 
Studenti získají odborné kompetence pro vymezení problému a sestavení výzkumného plánu, osvojí si pokročilejší metody a techniky výzkumu, rozšíří své kompetence v oblasti tvorby a hodnocení testů. Bude rozvíjena dovednost kritického hodnocení výzkumných prací.
Uvést studenty do problematiky motorických předpokladů, jejich vývoje, diagnostiky a rozvoje.
Zvládnutí základů jízdy na snowboardu pro začátečníky.
Teorie turistiky a sportů v přírodě - obsah, složky. Nové outdoorové aktivity, výstroj a výzbroj pro pobyt v přírodě.
Uvést studenty do problematiky výuky pohybových činností u dětí mladšího školního věku, didaktické terminologie, představit teoretický základ didaktiky tělesné výchovy se zaměřením na realizaci a zpětnou analýzu vyučovacího procesu.
Cílem předmětu je uvést studenty do výuky pohybových a psychomotorických her (hravá a zábavná cvičení pohybem) a do problematiky výuky základů sportovních her. Vysvětlit metodické postupy při nácviku manipulačních dovedností a organizaci pohybových her.
Cílem předmětu je uvést studenty teoreticky i prakticky do problematiky základů tělesných cvičení v předškolním věku dítěte. Teoreticky je seznámit s druhy pohybu, anatomickou podstatou "správného" držení těla, pohybovými schopnostmi (struktura, diagnostika, metody rozvoje) a motorickým vývojem člověka. Seznámit je s gymnastickým názvoslovím, zásadami sestavování rozcvičení s ohledem na individuálně optimální držení těla; vytvořit zásobník cviků uvolňovacích, protahovacích a posilovacích bez náčiní, s náčiním a na nářadí; prostřednictvím zpětné vazby umocnit správné provádění všech cvičení s vědomou kontrolou a optimálním dýcháním. Provést je pohybovou průpravou pro sportovní a rytmickou gymnastiku.
Seznámit studenty se základními tanečními kroky z lidových tanců a country tanců a metodikou jejich nácviku. Uvést studenty do problematiky tvorby tanečních variací z probraných tanečních kroků na hudbu. Rozvinout pohybovou kreativitu studentů a jejich didaktické dovednosti.
Vybavit studenty základními znalostmi a dovednostmi pro navržení projektu odborné práce, jeho realizace a pro psaní závěrečné zprávy.

Studenti se seznámí s možnostmi diagnostiky intenzity a objemu pohybové aktivity, seznámí se s přístrojovým vybavením pro takovou diagnostiku. Základní zákonitosti sběru a vyhodnocení dat týkající se intenzity a objemu pohybových aktivit. Předmět bude veden v cizím jazyce.

Získání odborných znalostí v oblasti historie tělesné kultury, pochopení a osvojení tělovýchovných hodnot v historickém kontextu. Osvojení základních dovedností z oblasti teorie tělesné výchovy, sportu a pohybové rekreace, pochopení a uplatňování základních principů preventivního působení pohybových aktivit jako kompenzačního činitele negativního působení civilizačních vlivů na zdraví člověka.
Vybavit studenty pokročilejšími znalostmi a dovednostmi pro navržení projektu odborné práce, jeho realizace a pro psaní kvalifikační práce.
Poskytnout studentům základní orientaci v oblasti tělesné výchovy, sportu a pohybové rekreace.
Uvést studenty do problematiky výuky pohybových činností, didaktické terminologie, představit teoretický základ didaktiky tělesné výchovy se zaměřením na realizaci a zpětnou analýzu vyučovacího procesu.